Tatilde Ne Giyilir?

0

Tatilde ne giyilir? Sorusu kadınların her yaz dert ettikleri önemli bir sorundur ve tatile çıkarken bir çok kişi valizine gerekli gereksiz onlarca eşya koyar. Tatile çıkıldığında ise bu eşyaların büyük bir çoğunluğuna dokunulmamış ve yalnızca taşınmış olur.

Tatilde ne giyilir ne giyilmez?

Bunun yanı sıra herkes gideceği yerde güzel kıyafetler giymek ve güzel fotoğraflar çekip gerek sosyal medyadan paylaşmak gerek ise galeride hatıra olması niyeti ile saklamak isterler. Bu isteklerin yerine gelmesi için giyilen giysilerin, tatil tarzına ve gidilen yere uygun olması gerekmektedir. Tatilde ne giyilir sorusunun cevabı olabilecek ve gidilecek bazı yerler için uygun kıyafet önerileri.

Rüzgarlı Tatil Bölgelerinde Ne Giyilir?

Alaçatı, Bodrum ve Foça gibi bazı tatil yerler rüzgarı ile bilinmektedir. Bu tarz rüzgarlı yerlere giderken her kıyafet tercih edilmez. Yanlış kıyafetlerin tercih edilmesi ile gidilen tatilden keyif almak yerine sinir olarak dönme ihtimaliniz bulunmaktadır. Rüzgarlı tatil bölgelerinde giyilmesi gerekenler şu şekildedir;

 • Rüzgarlı bölgede sörf yapmak keyifli olur. Eğer sörf yapmayı düşünüyorsanız, spora uygun eşyaları götürün.
 • Bol bir tişört rüzgarda uçuşarak sizi rahatsız edebilir. Bu durumun önüne geçmek için daha çok bedeninizi kavrayan bir giyim tarzına yönelmelisiniz.
 • Uzun saçlı olan kişiler için rüzgar bir hayli can sıkıcı olabilir. Fotoğraf esnasında güzel görünme ihtimali olsa da yolda veya sahil kenarında yürürken uçuşup rahatsızlık verebilir. Bu problem için bir adet toka getirmeniz iyi bir çözüm olacaktır.
 • Gündüzleri rüzgarlı olan bölgelerin geceleri – yaz standartlarında – serin olabileceğini düşünerek sweatshirt veya ince bir hırka bulundurun.
 • Tatil bölgelerinde kumsalda yürümek oldukça keyiflidir, mutlaka bir terliğiniz olsun. Bu hem fotoğraflarda güzel bir görünüm sağlayacaktır hem de kombininizi tamamlayacaktır.

Tekne Turunda Ne Giyilir

Tatilde ne giyilir? Denize girilmeden önce tercih edilen aktivitelerden birisi de tekne turlarıdır. Birçoğu kişi tekne turlarında güzel giyinip, öne çıkmak ve fotoğraflarda kendisini belli etmek ister. Tekne turlarında gün boyu güneşlenebilir, müzik eşliğinde oynayabilir veya gölgede muazzam deniz manzarasını seyredebilirsiniz.

Tekne turlarında tekneler genellikle kimsenin olmadığı koylarda durmakta ve denizin tadını çıkarmanıza müsaade etmektedir. Tüm bu aktiviteleri yaparken uygun giysilerinizin olmaması, tekne turunun kötü geçmesine sebep olur. Tekne turunda ne giyilir? sorusuna cevap şu şekilde olmalıdır;

 • Koylarda denize girebilmek için giyim tarzınıza uygun mayo, terlik ve bikiniyi unutmamalısınız.
 • Sizi şık göstermesi adına pareo, geniş şapka ve güneş gözlüğü önemli aksesuarlardır.
 • Açık deniz esintili olabilir ve üşüyebilirsiniz. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için her ihtimale karşı ince bir sweatshirt veya uzun kollu bir bluz tekne konseptine uygun bir seçim olacaktır.
 • Devamlı güneş altında olma ihtimalinize karşı güneş kreminizi sürebilirsiniz. Bu sayede o gün yanacaksınız ve ertesi günler giydiğiniz kıyafetleri daha iyi taşıyacağınız için çok daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız.
 • Abartı bir giyimden uzak durmalısınız. Tekne turlarında daha sade seçimler, basic tişörtler çok daha güzel olmaktadır.

Beach Club için Giyilecek Giysiler

Beach clublar genellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Daha çok insanın olması ve kapalı yerler olmasından kaynaklı olarak serin ve rüzgarlı olma ihtimalleri bir hayli düşüktür. Beach clublar direkt olarak gösteriş yeridir diyebiliriz. Buna bağlı olarak açık ve kendini gösteren bir giyim doğru tercih olur. Beach club da giyilebilecek giysiler şu şekildedir;

 • Kalınacak gün sayısı kadar bikini ve mayo çeşidi götürülebilir. Her gün farklı bikini ve mayo ile farklı fotoğraflar çekebilir ve daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 • Ayağınıza terlik giymeniz daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.
 • Beach clublar abartı giyimi kaldıran yerlerdir. Buna bağlı olarak taşlı, pullu ve dikkat çekici ne varsa tercih edebilirsiniz.

Beğeneceğinizi düşündüğümüz diğer yazılarımıza göz atmak ister misiniz?

Sizde tatil kombinlerinizi paylaşmak isterseniz yorumlarda diğer ziyaretçilerimiz için fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Tatilde ne giyilir sorusu herkes için değişse de bir çok kadını gereksiz valiz kabusundan kurtarabilir. Şunu da belirtmek de fayda var; kıyafet telaşına düşerek tatilinizin stresli geçmesine izin vermeyin, şimdiden iyi tatiller.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.