Seyşeller’e nasıl gidilir?

0

Seyşeller’e nasıl gidilir? Seyşeller Adaları, Hint Okyanusu’nun tam orta yerinde ve 120 tane adadan oluşur. Genellikle balayı yerleri olması açısından pek çok kişinin hayallerini süsleyebiliyor. Birçok kişinin şaşkınlığını gizleyemediği bir güzelliği sahip olması ve mavinin her tonunun denizlerde yer alması mükemmel bir durumdur. Seyşeller’e nasıl gidilir aynı zamanda sıkça sorulan bir sorudur.

Yemyeşil ormanların içinden geze geze sahillerinde yürünen bir ülkedir Seyşeller. Böyle bir sakinlik ve dinginlik yaşamak isteyen kişiler için ve özellikle de kış aylarında yaza hasret kalıp yaşamak isteyen kişiler için biçilmiş bir kaftan olarak herkesin hayalini süsleyen Seyşel adaları harika bir yerdir. 

Seyşeller'e nasıl gidilir
Seyşeller’e nasıl gidilir

Seyşel Adaları Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

Seyşeller’e nasıl gidilir diye merak ediyorsanız; Seyşeller’e gitmek istediğiniz zaman THY sayesinde direkt olarak uçuş sağlayabiliyorsunuz. Hemen hemen yaklaşık olarak 8,5- 9 saat sürebiliyor. Çok rahat ve konforlu uçakları bulunuyor. Direk olarak uçtuğunuz için diğer aktarmalı uçuşlara göre daha rahat fakat yaklaşık olarak %40 oranında daha pahalıdır. Siz kendi tercihinize ve bütçe durumunuza göre daha ekonomik Seyşeller uçak bileti almak isterseniz, aktarmalı olarak da Seyşeller Adalarına uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda ekonomik olarak tercih edilebilecek firma arasında yer alan Qatar Airways size yardımcı olabilir. Gidiş ve dönüş biletlerinizi daha uygun fiyata alabilirsiniz. 

Fakat bu durumda biletleri erken almanız gerekir. Seyşel Adaları, Uluslararası saat dilimi içerisinde GMT +4 diliminde bulunuyor. Bu nedenle Türkiye ile Seyşel Adaları arasında saat farkı 1 saat olarak biliniyor. Adalara gitmek isterseniz bu konuda dünyanın en büyük turizm firmalarından hizmet talep edebilirsiniz. Hem ekonomik fiyat açısından hem de bölgeyi daha iyi bilen bir firma olması nedeniyle pek çok detaya ve en ince ayrıntısına kadar ulaşabilme şansı yakalarsınız. Böyle bir firma sayesinde her detayı en planlı ve güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Yalnız başınıza gittiğiniz zaman pek çok bilgiye ulaşmanız ve hâkim olmanız pek mümkün olmayabilir. Umarız Seyşeller’e nasıl gidilir konusundaki merak biraz olsun giderilmiştir.

Seyşel Adaları Hava Durumu Ve Ne Zaman Gidilebilir?

Seyşeller’e nasıl gidilir sorusu için; adalarda 2 mevsim yaşanır. Bir tanesi kurak olurken diğeri ise yağışlı olur. Bu konuda gitmeden önce kararsız kalabilirsiniz. Fakat Türkiye’de kış mevsimi yaşanırken, ülkede daha çok yağışlı bir mevsim görülüyor. Dönem olarak ise aralık ve mart dönemini tercih edebilirsiniz. Yağış denildiğine bakmayın sürekli olarak tişört ile gezebilmeniz çok mümkün oluyor. Fakat bilindiği üzere yağış olduğu zaman muson yağmurlarındaki gibi hemen 10 dakika sonra güneş açmıyor. Bu nedenle genellikle kış mevsiminde havalar ciddi anlamda yağmurlu oluyor. 

Kalacağınız duruma göre güneşli bir gün için plan yapmanızda yarar olur. Bunu göz önüne alarak tercihlerinizi belirleyin. Aynı zamanda aralık ayı en fazla turistlerin geldiği ay olarak tercih edilir. Diğer mevsimler ise kurak olarak geçer. Genellikle mart ve kasım arası oluyor. Halk daha çok güneşli olmasından dolayı bu dönemi seviyor. Fakat aşırı derecede sıcak oluyor ve nem çok fazla olur. 

Seyşel Adaları Şehirleri

Adalar Portekizlilerin keşfettiği, İngilizlerin ve Fransızların işgal ettiği bir ülkedir. Aslında daha çok Seyşeller Cumhuriyeti olarak bilinir. Günümüz koşullarında bağımsız bir devlet olarak bilinen ülke, aslında hala daha yabancı devletlerin dolaylı bir şekilde işgali altında kalabiliyor. Özellikle de ekonomik açıdan bu durum geçerli olabiliyor. 

Seyşel, adalar topluluğundan meydana geldiği için genelde 5 ada şehir olarak kabul edilir ve ülkenin en başlıca ana adası Mahe’dir. Buana adanın başkenti ise Victoria’dır. Bütün banka ve idari yapılar bu bölgede yer alır. Adalar arası ulaşım ise denizde sağlanır. 

Bizi instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. @seysellercom

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.