Seyşeller Vize Var mı?

Seyşeller Vize Var mı? Seyşeller’e gitmek istiyorsanız ve eğer Türk vatandaşı iseniz Seyşeller vize var mı, sorusu için vize almanıza gerek olmaz. Turistik ziyaret amaçlı umuma mahsus olacak şekilde pasaportlar da dâhil olup vize muafiyeti bulunur. Yalnızca ülkeye giriş sırasında göçmen bürosu tarafından sizlere sunulan evrakları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Bunun yanı sıra nerede ve ne kadar süre içerisinde kalacağınızı bildirmeniz gerekir. Başka herhangi bir şeye gerek kalmaz. 

Vizesiz Cennet: Seyşeller

seyşeller vize
seyşeller vize

Tatilde yurt dışına vizesiz çıkmak ve okyanus ötesi bir deneyim yaşamak istiyorsanız; Hint Okyanusu’nda bulunan Seyşel Adaları, resmi adıyla Seyşeller Cumhuriyeti tam size göre olabilir. Tropikal havası ve iklimiyle okyanusun ortasında saklı bir cennet olan bu şirin ada, tam bir turizm destinasyonudur. Bu güzel tatil ülkesinde yüzden fazla ada bulunmaktadır. Vizesiz gidilebilecek dünyanın en güzel tatil yerlerinden biridir.

Seyşeller Hava Durumu

Seyşeller hava durumu genellikle iki kategoriye ayrılır. Bu hava durumu çeşidi ise daha çok güneşli ve fırtınalı olacak şekilde olur. Aralık, mart ve haziran, ağustos aralığı turizm sezonunun en çok yoğun olduğu dönem olarak bilinir. Ticaret rüzgârlarının da etkili olduğu bu dönemde nispeten en çok serin ve kuru bir iklim hâkim oluyor.

Seyşeller hava durumu
Seyşeller hava durumu

Fakat rüzgârla beraber aynı zamanda dalga da eşlik edebiliyor. Aralık ve şubat aylarında ise nem oranı oldukça yüksek oluyor. Bu sayede Seyşeller vize var mı, diye araştırma yapıp tatil yapabilirsiniz. 

Nisan, mayıs ve eylül, ekim döneminde adalarda daha da az turistin bulunduğu fakat sıcaklığın ise biraz daha yüksek olduğu dönemlerdir. Ayrıca yüzmek ve sakin kumsal ortamında kafanızı dinlemek istiyorsanız bu dönemleri tercih etmeniz gerçekten çok anlamlı olur. 

Seyşeller’de Ne Yenir?

Seyşeller’de çok söz edebileceğiniz türden ilginç özellikleri bulunan yerel yemek çeşitleri yer almıyor. Daha çok klasik yemek çeşitleri ile karşılaşmanız mümkündür. Deniz mahsulleri, pizza, makarna, tavuk ve et gibi her yerde karşılaşabileceğiniz yemek çeşitleri bulunuyor. Tek yapmanız gereken kendi sevdiğiniz yemeği tercih etmektir. Lezzetli tropik meyveler olarak bilinen mango ve ananasa tam anlamıyla doyabilirsiniz. 

seyşeller yemek kültürü

Seyşeller Otelleri genellikle tam pansiyon olacak şekilde hizmet sunuyor. Seyşel adaları otel rezervasyonu için seçim yapmanız gerektiğinde seçmek istediğiniz tesisin tam pansiyon olarak ağırlanıp ağırlanmayacağını sormayı asla unutmayın. 

Seyşeller’de Yaşam Nasıldır?

Ada ülkesinde yaşamakta olan halkı düşünebilirsiniz. Pek çoğu çalışmıyor ve keyif yapıyorlar. Kesinlikle aceleci bir tavır yok, telaşa kapılmıyorlar ve halkın hemen hemen hepsi melez. Bu halka ise daha çok Creol deniliyor. Creoller bazen Avrupalı olurken, bazen de Afrikalı gibidirler. Dış görünüşlerine baktığınızda halkının nasıl olduğunu anlamanız oldukça imkânsızdır. 

seyşeller yaşam

Adada genellikle kumarhaneler, publar, restoranlar, barlar ve ne ararsanız her şey var. Akşamüstü herkes genelde işini gücünü bırakıp sahil kenarlarında gün batımını izliyor. Halkın büyük kısmı Katoliktir. Pazar günleri ise herkes kiliselere akın ediyor. Bu da akla Seyşeller vize var mı, sorusunu getiriyor. 1976 yılına kadar İngiltere hâkimiyeti altında olan bu adalar ülkesi sonradan Seyşeller Cumhuriyeti olarak varlığına devam etmiştir. 

Seyşeller Nüfusu

Nüfusu yalnızca 95.000’dir. Seyşeller her sene en az yarım milyon turisti ağırlıyor. Seyşeller‘de çalışıldığında kişi başı gelir ise 27.000 dolar civarında oluyor. Seyşeller’de daha çok iki mevsim görülür. Birisi yağışlı olurken diğeri ise kurak olur. Seyşeller para birimi olarak Seyşeller Rupisi kullanır.

Music of Seychelles - Traditional & Folk Music | Holidify
Seyşeller nüfusu

Seyşeller Dünyanın en küçük ülkesi olarak bilinir. Orada bütün araçların plakası S ile başlar. Seyşeller Türkiye’nin 170’de 1’i kadar bir alan yerine sahiptir. Çok küçük bir yer olduğuna bakmayın. Nüfus çok az olduğundan dolayı pek çok sahil, plaj ve koy size ait olur. 

Aynı zamanda kişi başı gelir 27.000 dolarda olsa bile halk günlük olarak 10 veya 20 Euro’ya geçinebiliyor. Bunun başlıca sebebi ise halk çalışmadığındandır. Ülkenin ekonomisini yani gelirlerini genellikle oteller, restoranlar ve şirketler yaratıyor ve böylece para kazanılmasını sağlıyor.

Seyşeller hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu sayfaları da okuyabilirsiniz.