Seyşeller Uçak Bileti THY Fiyatları

1
seyseller-ucak-bileti-thy-fiyatlari
Seyşeller Uçak Bileti Fiyatları THY

Seyşeller Uçak Bileti THY, kış mevsiminin bitmesi ile birlikte bahar mevsiminin başlaması, şüphesiz herkesin tatil planları yapacağına işarettir. Şehir hayatının kaosundan, trafiğinden uzak, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarının bir arada yaşandığı Seyşeller, son zamanlarda sık tercih edilenler arasında yer alıyor. Genellikle palmiye ağaçları ile çevrili olan ülke, Hint Okyanusu üzerinde oldukça geniş bir alana sahip. 

Ortalama 115 adaya sahip olan Seyşeller, geçmişten günümüze ekonomisini turizm ve tarım üzerinde yürüttüğü için en güzel tatil beldesi olarak biliniyor. Hint Okyanusu’nun tam ortasına kurulu olan cennet köşesine, Seyşeller uçak bileti THY ile kısa süre içerisinde ulaşım sağlanıyor.

Seyşeller’e Ne Zaman Gidilir?

Ekvator kuşağında yer alan Seyşeller, ortalama tüm mevsiminde ılıman bir iklim yaşıyor. Ülke en çok Haziran ve Ekim aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Öyle ki bu aylarda Seyşeller’de kuru iklim hakim oluyor. Ülke genelinde yağışlar sıklıkla görülse de yağışın olmadığı zamanlarda da parçalı bulutlu fakat bunaltmayan bir hava hissediliyor. 

Seyşeller’e gitmeden önce hava durumunun kontrol edilmesi birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Ulaşımın hava yolu ile yapıldığından iklim şartları büyük önem taşır. Seyşeller uçak bileti THY alınmadan önce Seyşeller’de görülen yağış oranına mutlaka bakılmalıdır.

Seyşeller’e Ulaşım

Seyşeller Hint Okyanusu üzerinde bulunduğundan ulaşım olarak sadece hava yolu alternatifi mevcuttur. Bu anlamda Seyşeller uçak bileti THY haftanın 3 günü Seyşeller’e seyahat programı düzenliyor. Uçuşlar da şehrin başkenti olan Mahe’ye direk inişin olması yanı sıra aktarmalı olarak gidişler de yaşanabiliyor.

Seyşeller ulaşımın sağlanmasından sonra ülke içerisinde geziler için de kiralık araç, mini uçaklar ve feribot alternatifleri göze çarpıyor. Genellikle feribot tercih edilse de alında kalabalık aileler için en ideal seçim kiralık araçlar. Feribotlar ile denizin keyfini çıkarırken aynı zamanda zaman tasarrufu da yapılıyor. Ayrıca adalar arası toplu taşıma araçları da mevcuttur.

Seyşeller Pahalı Bir Ülke Mi?

Seyşeller ile merak edilenler arasında öncelik ülkenin maddi yönden pahalı olup olmadığı sorularını akıllara getiriyor. Ülke doğal güzelliği ve kültürel varlıkları sebebi ile diğer tatil beldelerine oranla yüksek fiyatlara sahiptir. Ayrıca bu fiyatların yüksek olmasında çiftlerin balayı için tercih ettikleri yerin Seyşeller olması olarak da biliniyor.

Seyşeller ülke genelinde kendi para birimini kullanılıyor. Bu sebeple ülkeye ulaşım sağlanmadan önce mutlaka ülkenin parasını elde etmek gerekiyor. Bağımlı bir ülke olan Seyşeller, ada ülkesi olduğundan diğer ülkeler ile ilişkili bir ekonomiye sahip. Bu neden ile Seyşeller’de yeme içme oldukça pahalıdır.

1 yorum
  1. Kemal diyor

    Merhaba, güncel Seyşeller Uçak Bileti fiyatları THY mümkünse, ekleseniz çok iyi olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.