Seyşeller Turu

2
Seyşeller Turu
Seyşeller Turu

Seyşeller turu sayesinde ister balayı keyfini isterseniz de çok güzel bir tropik kaçamak yapabilirsiniz. Oldukça lüks ve gösterişli otellerde konaklayıp Okyanusun incisi haline gelen Seyşeller’in tadını çok uygun ve cazip fiyatlar ile vizesiz bir şekilde çıkarabilirsiniz. 

Seyşeller, Hint Okyanusu’nun ortasında yer alan cennet mercanı, granit ada ve kayalıklardan meydana gelen takımada cumhuriyeti olan bu ülke oldukça baştan çıkaran bir güzelliğe sahiptir. Özellikle tropik adaların en muhteşem olanı tam bir balayı cenneti denilebilir. Bu yer romantik bir tatil veya balayı tatili denilince zihninizde oluşan tropikal ada görüntüsünün hemen karşılığıdır.

Seyşeller’den Asla Dönmek İstemeyeceksiniz

Seyşeller turu sayesinde daha pek çok güzelliğe ulaşabilirsiniz. Sahil kısmında yeşil ve mavinin tonlarını kapsayan harika bir okyanus, palmiye ağaçlarının güzel gölgesinde oluşan kartpostallık kumsal manzaraları ger alır. Sadece romantik bir balayı tatili açısından değil, su sporları ile ilgilenenler için de Seyşeller tatili kesinlikle tercih edilebilir. 

Kano ve rüzgâr sörfüne kadar birçok seçenek nedeniyle su sporunun deneyimini böyle bir yerde yaşamanız çok mümkündür. En çok da akvaryum kadar berrak olan sularda dalış yapıp, yüzmek ve balık tutmak tatilinizin en unutulmaz güzel yanları arasında yerini alacak. Bunun yanı sıra Seyşeller’in her bir adasında dev kaplumbağaları görmeniz mümkündür. 

Seyşeller Turu İle Romantik Bir Tatil

Özelliklede Türklerin tercih etmiş olduğu gösterişli adaların en büyüğü başkent Victoria’da yer alan, Mahe adasıdır. Mahe adası, daha çok Seyşel Adalarının ekonomi ve kültür merkezi haline gelen ayrıca uluslararası bir kapı durumunda yer alır. 

Yıllar boyu süren Fransa ve Büyük Britanya Krallığı hükmü sonrası bağımsızlığını kazanmış ve sonrasında zengin bir kültür etkileşimi kazanmaya neden olmuştur. Yüzyıllar boyu kaynaşmış olan farklı kültürler Seyşeller’in Creole kültürünü meydana getirmiştir. Kentin cazibesi içinde romantik tatil yapmak büyük keyif verecektir.

Seyşeller Turunda Görebilecekleriniz Nelerdir?

Başkent Victoria’nın simgesi konumunda 1907 yılında yapılan saat kulesi, İngilizlerin zamanından beri kalma meydanında bulunuyor. Kule aynı zamanda Londra’da bulunan ünlü Big Ben saat kulesinin aynı küçük bir kopyası halindedir. 

Seyşeller turu sayesinde burada bulunan pazarların her birinde yabancı olabileceğiniz pek çok sayıda tropikal meyveler ile tanışmanız mümkündür. Genellikle her yerde karşınıza çıkabilecek bir diğer yiyecek ise Hindistan cevizidir. Seyşellerin turizmden sonra en önemli geçim kaynağı haline gelen bir diğer unsur ise Hindistan cevizi ticaretidir. Seyşeller’de gezebileceğiniz birçok yer harika yerler bulunur. Ülkenin ikinci büyük adası olarak bilinen Praslin balayı adası olarak ün salmış bir yerdir. 

2 Yorumlar
  1. Ercan diyor

    Bize de gitmek naip olur inşallah, çok güzel bir yer seyşeller…

    1. seyseller diyor

      Seyşeller, yeryüzünün saklı cennetlerinden biridir, mutlaka gezi rotanıza almasınız. İyi tatiller dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.