Seyşeller Türkiye arası kaç saat?

0

Seyşeller Türkiye arası kaç saat sorusuna uçakla hemen hemen 10 saat civarı sürdüğü yanıtı verilebilir. Adaya genellikle ulaşım aktarmalı bir şekilde sağlanır. Fakat bazı durumlarda bu süre zaman aşımına uğrayabilir. Seyşeller adası Hint Okyanusunda ve Madagaskar’ın kuzey doğusunda bulunur. Başkenti ise Victoria Mahe’dir. Ülkeye ait havayolu şirketi de Air Seychelles’dir. 

Seyşeller adasına uçuş yapan bir kaç tane havayolu şirketleri bulunur. Bu hava yolu şirketleri ise; Air France, Air Europa, Kenya Airways, Emirates British Airways, Air Mauritius ve Aeroflot’dur. İstanbul’dan Seyşeller’e ulaşım sağlamak için de Emirates Havayolları ve Dubai aktarmalı uçuş sağlanır. Bu sayede Seyşeller uçakla İstanbul’dan 9 ya da 10 saat civarı arasında sürebiliyor. 

Bu süre kimi yolcu için çok kısa kimi yolcu için ise çok uzun gibi görünse de, Seyşeller Türkiye arası kaç saat diye merak etmeniz sizleri endişelendirmesin. Çünkü adalarını gidip gördüğünüzde kesinlikle çok beğeneceksiniz. Web sitemiz üzerinden de bu güzel yer ile alakalı çok güzel kaynakları bulabilir, merak ettikleriniz konusunda merak giderebilirsiniz.

Aynı zamanda yazımızın sonunda yer alan sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip ederek, Seyşeller hakkında merak ettiklerinizi bizlere özel mesaj yolu ile iletebilir; düzenli olarak yaptığımız paylaşımlar ile sizler de tatil fikirleriniz konusunda bazı konuları netleştirebilirsiniz.

seyseller-turkiye-arasi-kac-saat
Seyşeller Türkiye Arası Kaç Saat

Seyşeller’e Ne Zaman Gidilir?

Seyşeller’e gidilecek olan zaman dilimi genellikle mevsimsel olarak aktivite yapılacak durumlara göre farklılık gösterir. Seyşeller Türkiye arası kaç saat, sorusu için sene boyunca gidilmesi mümkün olsa da Haziran ayı rüzgârlı geçtiği için Haziran ayında giderken süre uzun olabilir. 

Seyşeller’e gitme sebebinin pek çok değişik aktivitelerden dolayı tercih etmek mümkün olur. Scuba diving yapmayı sevenler için en iyi gidilebilecek aylar Nisan, Kasım ve Ekim ayları daha iyi olabilir. Daha çok Ekim ve Mart ayı boyunca denizin sakinliği ön plana çıkar. Bu durumda daha çok sessizlik ve deniz arasında çok güzel, eşsiz bir manzaraya sebep olur.

Seyşeller hakkında web sitemiz üzerinden de çok fazla fikirler edinebilirsiniz. Böylece aslında tam olarak ne istediğiniz belirlendiğinde, en uygun seyahat / gezi planınızı kendiniz için belirlemiş olursunuz. Seyşeller Türkiye arası kaç saat olursa olsun, eminiz ki bu eğlenceli yerde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacak, yol yorgunluğunuzu unutacaksınız.

Özellikle pandemi nedeniyle aşılamanın son derece önem arz ettiği şu günlerde, aşılama hakkında gelen haberler neticesinde hem tatilinizin sağlık açısından güvenli hale gelmiş, hem de dilediğiniz zaman gidebileceğiniz bir tatil beldesi olarak yazı ayrı kışı ayrı güzel olan Seyşelleri merak ettiğinizden eminiz.

Seyşeller’de Keyifli Bir Tatil

Aynı zamanda güneş batımında balayı sırasında keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Yelken kullanmayı sevenler için ise en çok Mayıs ve Eylül ayları daha çok ön plana çıkar. Genellikle ülkede süregelen muson iklimini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Muson yağışları daha çok Ocak ayında düşüş gösterir. Ayrıca Mahe ve Silhouette adalarının en fazla yağış alan adalar olduğu bilinir. Ocak ayı içerisinde en fazla yağışı Mahe ve Silhouette adaları alır. Temmuz ve Ağustos ayları ise en kuru ay olarak bilinir. Sıcaklık değeri ise ortalama olarak 25 ve 30 derece arasında seyreder.

Yağmurlu bir iklim olsa da, ülkemizde 4 mevsimin aynı anda görüldüğünü hesap edecek olursak kesinlikle zorlama konusunda bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Kısa sürede güzel bir iklime girdiğinizi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Seyşeller’de Neler Yapılır?

Kusursuz plajların olduğu, bakır ormanlarından gökyüzüne doğru uzanan yemyeşil tepeler ile Praslin, Mahe, La Digue gibi en baştaki adaların çevresinde bulunan iç adalar grubu ile bilinir. Afrika sahilinin hemen batısında yer alır. Dünyanın en büyük mercanı atolü olan Aldabra Adası’nı da çevreleyen mercan dış adalar, içada olarak Seyşeller Türkiye arası kaç saat olduğu, nüfusunun en büyük kısmını yaşamış olduğu ve Seyşeller kültürel yaşamının odak noktasının bölümüdür. 

Dış adalar ise daha çok az insan eli görüp ve tahrip görme özelliği ile kusursuz bir ada yaşantısı imkânı sunuyor. Seyşeller uçak bileti alıp, Seyşeller’e yapmış olduğunuz seyahatlerinizde pek çok aktivite yapabilirsiniz. 

Bizi instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. @seysellercom

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.