Seyşeller Tatil Fiyatları ve Tatil Mevsimi

0

Seyşeller Tatil, Hint Okyanusu ortasında bulunan ve adalar topluluğu olarak bilinen Seyşeller, palmiye ağaçları ve bembeyaz kumsalları üzerine serpilmiş kayalık parçaları ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Oldukça berrak ve temiz bir denize sahip olan ülke, yemyeşil doğası ile tam bir tatil beldesi. Seyşeller tatil engin su altı yaşamı ve eşsiz gün batımı manzaraları ile son zamanlarda ziyaretçi akınına uğruyor. Sessiz ve sakin bir ortamlara sahip olan Seyşeller’e hava yolu ile kısa süre içerisinde ulaşım sağlanıyor.

Seyşeller, tüm yıl boyunca ılıman bir iklime sahip olabilme özelliği taşıyor. ülke genelinde iklimlere yönelik olarak gerçekleştirilen faaliyetler dolayısı ile gidecek kişinin ilgi alanına göre girilmesi gereken mevsim değişkenlik gösterebilir. Fakat ülke genellikle Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarından durgun bir iklime sahip olduğundan yüzme, şnorkel ile su dalışı ve dalış faaliyetleri için ziyaretçi akımına uğruyor.

seyseller-tatil-fiyatlari
seyseller-tatil-fiyatlari

Seyşeller’de Konaklama

Seyşeller tatil planı yapılırken ziyaretçiler tarafından en çok merak edilenlerden bir tanesi de seyahat boyunca konaklamanın nerede, hangi koşullarda ve nasıl yapılacağı merak konusu olmuştur. Seyşeller ülke genelinde lüks havuzlu villaların yanı sıra günlük kiralık evler gibi birçok farklı alternatifler de yer alıyor. 

Seyşeller’in eşsiz güzelliğini ve fotoğraf kadrajında büyüleyici manzaraların yer alınması istendiğinde dünyaca ünlü otel zincirleri en ideal tercih olarak seçilebilir. Bunun yanı sıra daha hesaplı konaklama için misafir evleri veya kiralık evler tercih edilebilir. Seyşeller oldukça fazla turiste sahip olduğundan, gezginler seyahatleri sırasında birçok otel veya kiralık evlerde konaklama fırsatı elde edebilirler. Konaklama ücretleri bulunulan konuma ve tercih edilen mekânlara göre farklılık gösterir. Seyşeller tatil planı yapacaksanız yazımızı dikkatlice inceleyiniz.

seyseller-tatil-ve-tur-fiyatlari
seyseller-tatil-ve-tur-fiyatlari

Seyşeller’de Ne Yenir?

Hint Okyanusu üzerinde kısa zaman önce kendi bağımsızlığını ilan etmiş olan ülke, Fransız ve Hint geleneklerinin aktif olduğu mutfak lezzetlerine sahiptir. Okyanus ülkesi olmasından dolayı mutfağın vazgeçilmez yemekleri öncelikle deniz ürünleri olmuştur. Bunların yanı sıra pilav, köri ve Hindistan cevizi mutlaka tadılması gereken ürünlerdir. 

Seyşeller’de yemek yeme eylemlerinde ızgara balık ve pilav mutlaka masada görülen yiyecekler arasında yer alır. Yemeklerde baharat dengesini oluşturmak veya korumak için tropikal meyveler ile hazırlanmış soslar ya da orantılı acı soslar kullanılır. Ayrıca ülke genelinde sokak yemekleri de büyük ilgi topluyor. Sokak yemekleri lezzet bakımından oldukça güzel olmanın yanı sıra hesaplı bir yemek öğünü olarak görülüyor.

seyseller-konaklama-fiyatlari
seyseller-konaklama-fiyatlari

Seyşeller, Tatil için vize istiyor mu?

Seyşeller tatil için gelen ziyaretçilerden 90 günü aşmadığı sürece vize istemiyor. Ülkeye vize ile girişlerin olmaması her geçen gün ziyaretçi sayılarını artıyor. Hava yolu ile yapılan ulaşımlarda direk gidiş veya aktarmalı gidiş alternatifleri de mevcut. 

Seyşeller Tatil Fiyatları

Harika kumsalları ve muhteşem bir göz alıcılığına sahip doğal güzellikleri ile her sene pek çok sayıda turist ağırlayan Seyşeller, Hint Okyanusunda bulunan bir adalar ülkesi olarak bilinir. Hemen hemen 120’ye yakın adadan oluşan bu ülke, Afrika ‘doğu kıyısına doğru uzanabiliyor. Tarihte öncelikli olarak Portekizli denizciler sayesinde keşfedildiği öne sürülen adalar daha sonraki dönemlerde Fransız ve İngiliz egemenliğinin altına girdi. 

Oldukça uzun yıllar boyunca Birleşik Krallık kolonisi olarak kalan Seyşeller, 1976 yılına geldiği zaman bağımsızlığına kavuşmuş oldu. Seyşellerin Başkenti ayrıca devlet kurumları ve ülkede yer alan finans kuruluşlarına ev sahipliği yapan Victoria şehridir. Çok fazla resmi dili bulunan ülkede en çok geçerli olan diller ise Fransızca, İngilizce ve Seyşeller Kreyolu’dur. Ülkede para birimi olarak

Seyşeller rupisi kullanılır. Fakat pek çok turist merkez yerinde Amerikan Doları ve Euro ile de ödeme yapabiliyor. Bunun yanı sıra Seyşeller’e daha önceden bir bilet rezervasyonu yaptırdığınızda daha uygun ve cazip fiyatlara gidiş dönüş bileti alabilirsiniz. Konaklamak istediğiniz otellerin Seyşellertatil fiyatları özelliklerine göre farklılık gösterebiliyor. Kendi bütçeniz göre istediğiniz bir oteli tercih edebilirsiniz.

Seyşeller’de Hava Koşulları Nasıl Olur?

Seyşeller ekvator çizgisine çok yakın bir konumda yer aldığı için ılıman bir hava koşulları hakim olur. Ülkeyi hemen hemen bütün yıl etkisi altına alan alize rüzgarları, havanın serinlemesine neden olurken aynı zamanda tatil yapanlar için harika bir ortam sağlamaya neden oluyor.  

Ülkede en çok yaşayan nüfus sayısı Fransız ve İspanyol göçmenlerinden oluşan melezlerdir. Dini inanış olarak da Katolik, Müslüman ve protestanlar en çoğunluktadır. Seyşeller en büyük kaynağını ise turizm ve tarım ürünleri ticaretinden sağlıyor. Ülkeye Avrupa’nın her bir yanından gelen turistler, Seyşeller kıyısında sıcak hava koşullarının ve masmavi denizin tadını çıkarıyorlar. Aynı zamanda tatlı patates, muz, vanilya ve nişasta ticareti de ülke ekonomisi için çok önemlidir. Uygun Seyşeller tatil fiyatları sayesinde çok güzel tatil geçirebilirsiniz. 

Seyşeller’de Neler Yapılabilir?

Dünyada en popüler balayı yerlerinden birisi olan Seyşeller tatil fiyatları sayesinde bütün gün denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Bu sayede hem bedeninizi hem de zihninizi en iyi şekilde dinlendirmiş olursunuz. Özellikle birbirinden lezzetli olan deniz ürünleri, balıkları ve salataları denemenizde fayda olur. Damak tadınıza hitap edecek olan ve özel baharatlar ile hazırlanan bu yemekleri kesinlikle denemenizde fayda olur. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.