Seyşeller Pahalı mı?

4

Seyşeller pahalı mı ? Seyşeller de hayat ve tatil pahalı mı? Yeşilin ve mavinin aynı anda buluştuğu ve eşsiz güzellikteki manzaraların foto kadrajı olan Seyşeller, ilkbahar aylarının başlaması ile oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Ziyaretçiler cennetin bir parça diye değerlendirdikleri ülkeyi, seyahatlerinde oldukça uzun bir zaman dilimini kullanıyorlar. Geçmişten bugüne birçok ülkenin göz bebeği olan Seyşeller, ormanları ve tepeleri ile gözleri kamaştırmaya devam ediyor.

Turizmin oldukça canlı geçtiği ülke, dünyanın farklı yerlerinden gelmek isteyen tatilcilerin kafasında farklı soru işaretlerinde beraberinde getiriyor. Tatilciler bu anlamda ortak pay olarak Seyşeller pahalı mı, sorusunda buluşuyorlar. Seyşeller elbette ki ucuz tatil beldeleri olan ülkeler ile karşılaştırmak yanlış bir davranış. Ekonomik anlamda yüksek fiyatlara sahip olan ülke, balayı ülkesi olmasından dolayı da makul fiyatları bulmak oldukça zor.

seyşeller pahalı mı
seyşeller pahalı mı

Seyşeller’de Konaklama pahalı mı

Seyşeller’e yapılan tatillerde en çok merak edilenler arasında konaklama ihtiyacının giderilmesi olmuştur. Seyşellerde lüks oteller, kiralık evler ve havuzlu villalar görülebilir. Mekanlar sağlamış oldukları imkanlar gereği birbirlerinden ayrı fiyat listesine sahiptirler. Uygun yollu seyahatlerde kiralık evler tercih edilirken, lüks otellerde yapılan konaklamalarda fiyatlar oldukça yüksek rakamlar içerir. Yılda bir defa yapılan tatil planlarında kişinin kendisini ödüllendirmesi için en ideal seçim bu ülke sınırları içerisinde yapılacak olan tatildir.

Seyşeller’de Ulaşım Pahalı mı

Seyşeller ada ülkesi olduğundan ve Hint Okyanusu üzerinde bulunduğundan uçak ile ulaşım mümkündür. Uçak ile yapılan ulaşımlar farklı uçuş firmalarının var olmasından dolayı farklı fiyatların çıkmasına sebep olmaktadır. Tatilciler uçuş firması tercih ederken firma analizlerini yapmalılardır.

Ülke deniz ülkesi olduğundan adalar arası ulaşım küçük uçaklar veya feribotlar ile sağlanır. Uçak ve feribot fiyatları birbirlerine göre uçurum fiyatlara sahip değillerdir. En güzel fotoğrafların çekimi için uçak tercih edilse de, hızlı ve pratik ulaşımlar için feribotlar sıklıkla kullanılır.

Seyşeller’de Araç Kiralama Fiyatları pahalı mı

Seyşeller’de uçak ve feribot kullanımının yanı sıra araçla seyahatlerde mümkün. Otomobil ile ulaşımı olmayan ülkede, adalar arasında araç ile gezme alternatifleri yer alıyor. Fakat bu alternatif ancak ülke içerisinde kiralanan araçlar ile mümkün oluyor. Seyşeller’de araç kiralama hizmeti veren birçok firma bulunuyor. Araç kiralama firmaları aynı sistem üzerinden işlevlerini yürüttüklerinden, ülkede kiralık araç fiyatlarında değişiklik yaşanmıyor. 

Seyşeller’de araç kiralama gibi işlemlerde kullanılacak para birimi kesinlikle ülkenin kendi parası olması gerekiyor. Bu sebep ile ülkeye gidilmeden önce mutlaka para çevirme işleminin yapılması ve Seyşeller’e ait para birimleri hakkında bilgi toplanılması kişiyi avantaj sahibi yapacaktır.

Seyşeller Otelleri Pahalı mı?

Seyşeller’de konaklama için tercih edilen oteller kusursuz plaj görünümlerine sahiptiler. Yapay adalar üzerine kurulan oteller, çocuklu aileler için en güzel konaklama yerleridir. Oteller içerisinde alışveriş merkezleri, restaurantlar, havuz ve çok sayıda plajlar bulunmaktadır. Oteller de kalınan süre içerisinde misafirlere elektrikli bakiler verilir. Elektrikli bakiler otelde kalınan süre içerisinde ki fiyat toplamını çıkarırlar. Aynı zamanda otel bünyesinde mini araçlar da yer alıyor. Mini araçlar ile istenilen bölgeye kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Hotel-Chauve-Souris-Relais
Seyşeller otelleri pahalı mı

Yemek Fiyatında Seyşeller Pahalı mı?

Seyşeller’in yemek kültürü oldukça zengin olduğundan ziyaretçiler genellikle kalmış oldukları otelde yemek yerler. Çocuklu aileler farklı lezzetler tatmak için öğle yemeklerini dış restaurantlarda tercih ederler. Seyşeller’de sokak lezzetleri de oldukça ünlüdür. Izgaralar üzerinde yapılan bu lezzetler, ziyaretçilerin vazgeçilmezleri haline gelir. Sokak lezzetleri ve atıştırmalıklar büyük otel restoranlarına göre daha ucuz ve alternatif seçimler olabilir. Seyşeller pahalı mı sorusu genel olarak kişiden kişiye göre değişir. Tatil imkanlarınız doğrultusunda Seyşeller pahalı mı değil mi sorusuna en iyi cevap birebir seyşeller deneyimi yaşamaktır.

Bizi instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. @seysellercom

4 Yorumlar
 1. Pelin diyor

  Seyşeller’de bir haftalık tatil ne kadara mal olur? Görmeyi çok istediğim bir yer, bilgi verirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

  1. seyseller diyor

   Seyşeller genel olarak çok pahalı bir ülke değildir. Bir haftalık Seyşeller tatili için ortalama bir tatil bütçesi yeterlidir. Seçeceğiniz otel, yemek ve ulaşım seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. İyi tatiller dileriz.

 2. Mehmet diyor

  böyle bir cennet için değer biçilemez bence, seyşeller mükemmel bir yer ve seyşeller pahalı mı bence değil, mavdivler ve karayipler fiyatlarına bakınca ne demek istediğimi anlarsınız.

 3. Mehmet69 diyor

  Araç kiralama genel olarak pahalı çünkü araba fiyatları çok yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.