Seyşeller Otel

Seyşeller Otel, Yaz tatillerinin tropikal bir ormanda, şehir kaosundan uzak, yoğun ve yorucu trafikten uzak geçirilmesi için en ideal seçimler arasında şüphesiz Seyşeller gelir. Yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği kumsalları ve doğanın tüm cömertliğini ziyaretçilerin önüne serdiği Seyşeller, yemyeşil ormanlar ile çevrili 155 adadan oluşan Hint Okyanusu ülkelerinden sadece bir tanesidir. Yuvarlak devasa kayalıkların arasında palmiye ağaçları ve kumsallarda kocaman kaplumbağaların gezindiği ülke, fotoğraf kadrajları için eşsiz güzellikteki manzaralarını sunmaya devam ediyor.

Seyşeller‘de ılıman bir iklim hâkim olması sebebi ile yılın her ayında ziyaretçileri görebilmek mümkün. Durumun böyle olması Seyşeller otel alternatiflerin de gün geçtikçe artışlar yaşanıyor. Ülke genelinde yağış miktarı oldukça fazla olsa da Haziran ve Ekim aylarında kuru bir iklim yaşanarak yağışlar görülmez. Yağışın şiddetli yaşandığı zamanlarda ülkenin ekonomisi tarıma dayalı olduğundan, ülke halkın da endişelerin yaşanması normaldir.

Seyşeller’de Hangi Adalara Gidilmeli?

seyseller-otel
Seyşeller Otel

Ülke genelinde toplamda 115 ada olsa da adalar içerisinde yaşam olmayan veya günübirlik gezilere müsait olan küçük adalar çoğunluktadır. Seyşeller‘in başkenti olma özelliği taşıyan ve aynı zamanda en gelişmiş adası olan Mahe, Seyşeller otel çeşitlerinde de çoğunluğun yaşadığı adalar arasında yer alır. Nüfus olarak oldukça fazla bir sayıya sahip olan bu ada, lüks havuzlu villaları ile dikkatleri üzerlerine topluyor.

Mahe adası kadar gelişmemiş ve henüz şehirleşmemiş olan Pralin adası, harika orel ve plajlara ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Seyşeller’in ikinci büyük adası olarak biliniyor. Ayrıca Seyşellerin dünyaca ünlü plajı Anse Source D’argent bu ada içerisinde bulunuyor.

Seyşeller’e Ulaşım

Seyşeller otel seçenekleri oldukça fazla olsa da ülkeye ulaşım için çok fazla alternatifler yer almıyor. Seyşeller’e ülkemizden ve diğer ülkelerden ancak havayolu aracılığı ile ulaşım sağlanabiliyor. Uçak firmaları haftanın belirli günlerinde Seyşeller seyahatlerini aktarmalı veya doğrudan ulaşım şeklinde gerçekleştiriyor. Uçuş alternatifleri firmalara göre değişiklik gösterebilir.

Uçak ile yapılan ulaşımlarda Seyşeller havaalanı başkentinde bulunduğundan, ziyaretçilerin seyahati Mahe adasından başlıyor. Adalar arası ulaşımlar için ise yine küçük uçaklar, feribotlar veya kiralık araçlar tercih ediliyor. Seyşeller‘de ulaşım oldukça pahalı. Ekonomik açıdan çok sarsılmak istemeyen ziyaretçiler kiralık araçları kullanırken, ülkenin eşsiz manzarası için uçaklar ve hızlı seyahatler için feribotlar en ideal seçimler arasında yer alıyor.

Seyşeller Otel için Vize İstiyor Mu?

Seyşeller Türkiye’den giriş ve çıkışlara vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor. Seyşeller’e vizesiz bir şekilde giriş yapılarak 90 gün seyahat yapılabilir. Ülkenin giriş denetimlerinde Türk pasaportunun görevliye ibraz edilmesi yeterlidir. 

Seyşeller’in vizesiz olması da ziyaretçi yoğunluğunun fazla olmasında en büyük etken. Yüzden fazla adaya sahip olan ülke de vizesiz dolaşımlarda da herhangi bir sorun yaşanmıyor.