Seyşeller Nerede?

0

Seyşeller Nerede? Seyşeller hangi kıtadadır? Seyşeller, Hint Okyanusu’nun tam ortasında bulunan ada ülkesidir. Konum olarak Afrika’nın doğu, Madagaskarın Kuzey Doğu tarafında kalmaktadır. Seyşeller özellikle yaz aylarında görsel açıdan oldukça muazzam görüntülere sahiplik yapmaktadır.

Seyşeller’in nüfusu 95.000’dir. Nüfusu azdır fakat her yıl yarım milyona yakın turist ağırlamaktadır. Gelir kaynağı olarakta tahmin edileceği üzere turizm ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Seyşeller Dünya’nın en küçük ülkesi olarak bilinmektedir.

Seyşel Adaları Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

THY ile direk olacak şekilde Seyşeller’e uçabilirsiniz ve bu uçuş yaklaşık olarak 8 buçuk ya da 9 saat sürebiliyor. Gayet oldukça rahat ve konforlu uçakları bulunuyor. Direk uçmak istediğinizden dolayı diğer aktarmalı uçuşlara oranla daha rahat fakat en az %40 daha pahalıdır. 

Eğer ki ekonomik Seyşeller nerede, uçak bileti almak isterseniz aktarmalı olacak şekilde de Seyşeller adalarına uçmanız mümkün olur. Bu konuda ise en ekonomik firmalar bulunur.  Belirli bir bütçe karşılığı gidiş ve dönüş uçak bileti bulabilirsiniz. Fakat bu durum bileti erken almak koşuluyla olabiliyor. 

Seyşel Adalarına Ne Zaman Gidilir?

Ülkede 2 mevsim etkili olabiliyor. Bir tanesi kurak iklim olurken diğeri ise yağışlı oluyor. Özellikle Türkiye’de kış mevsimi etkili olurken Seyşeller’de yağışlı bir mevsim etkili oluyor. Gitmek istediğiniz dönem içinde daha çok aralık ve mart dönemini düşünmenizde fayda olur. Bunun yanı sıra havanın yağışlı olduğuna bakmayın her zaman tişört ile gezebilmeniz oldukça mümkündür. Fakat görünene göreyağış etkili olduğu zaman öyle bilinen muson yağmurlarındaki gibi hemen 10 dakika sonrası güneş açmıyor. Bu yüzden genelde kış mevsiminde havalar gerçekten yağmurlu olabiliyor. 

Ülkede devamlı olarak güneşli bir gün göremeyebilirsiniz. Böylelikle bu durumu göz önünde bulundurarak plan yapmanızda fayda olur. Bunun yanı sıra aralık ayı Seyşeller’e en çok turistin geldiği aydır. Diğer kurak mevsim ise daha çok mart ve kasım arasında olabiliyor. Halk, güneşli bir dönem olduğundan dolayı bu dönemi daha çok sevebiliyor. Fakat oldukça sıcak ve nemli bir hava etkili oluyor. O yüzden de planlarınızı ona göre yapabilirsiniz. 

seyseller-nerede-seyseller-hangi-kitadadir
Seyşeller nerede

Seyşeller Vize İstiyor mu?

Seyşeller nerede, sorusu her daim akıldadır. Türklerden vize istemeyen ülkeler arasında yerini almış durumdadır. Seyşeller’e gümrükten giriş yaparken yalnızca göçmenlik evrakları dolduruluyor. Bu kâğıt sayesinde nerede kalacağınızı, kaç gün sonrasında ülkeden ayrılacağınızı belirtmiş oluyorsunuz. Bütün gerekli işlemler bu kadardır. Seyşeller vize istiyor mu sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.