Seyşeller nasıl bir yer?

0

Seyşeller nasıl bir yer? Tropikal adaları, sonsuza uzanan kumsalları ve masmavi bir deniz ile Seyşeller nasıl bir yer, diye sorulacak olursa harika bir tatil yeri, denilebilir. Böyle bir yer ilginizi çekiyor ise Seyşeller kesinlikle size göre bir tercih arasında yer alabilir. İnsanın içini adeta ferahlatan kristal berraklığa bürünmüş olan turkuaz renge sahip denizi, ipeği anımsatan kumlar ile çevrili upuzun olan ve eşsiz sahilleri bulunur. Aynı zamanda görsel bir şölen ortaya çıkaran gün batımı ve kesinlikle dünyanın hiçbir yerinde denk gelip göremeyeceğiniz volkanik kayalar oluşmuştur. 

Hint Okyanusu’nun en gizli hazinesi olarak bilinen Seyşeller kesinlikle sizi ağırlamak için bekliyor. İsterseniz kendi dileğinize göre Dünyanın en güzel adalarının içerisinden kendinize göre uygun ve cazip fiyatlı bir seçim yapma şansını yakalayabilirsiniz. Seyşeller hakkında öğrenmek istediğiniz pek çok şey bulunur. 

Seyşeller Turuna Çıkmadan Bilmeniz Gerekenler

Seyşeller nasıl bir yer; balayı tatili için tercih edilen yerler arasında en baş sırada gelebiliyor. Seyşeller’in nerede olduğunu bilmiyorsanız eğer hemen söylemekte fayda var. Çünkü Seyşeller Hint Okyanusu’ndaEkvator’un hemen alt tarafında ve Afrika’nın ise özellikle de Madagaskar’ın doğu yerinde bulunur. Kış ayında deniz tatili yapacağınız ülkeler bulunabiliyor. Bu ilginç olan ülke hemen hemen 100’den fazla adadan oluşur. 

seyseller-nasil-bir-yer
Seyşeller nasıl bir yer

Seyşeller Başkenti Nasıl bir yer?

Ülkenin başkenti Mahe adasında yer alan Victoria kentidir. Mahe ayrıca Seyşeller’in en büyük adası olarak bilinir. Kardeş ada La Digue ve Praslin ise en büyük adalar arasında yerini alır. Seyşeller para birimi olarak fa Seyşeller Rupisi para birimini kullanıyor. Fakat avro ve dolar da adanın pek çoğunda kabul edilebilen para cinsleri oluyor.

Pazarlık ise Seyşeller kültürü içerisinde karşılığı olabilecek bir kavram olarak bilinmez. Hizmetin belirli olan hizmet bedeli ne ise ve etikette ne belirtilip yazılmışsa onu ödemek durumunda kalabiliyorsunuz. Ne bir eksik nede bir fazla ödemeniz asla mümkün olmaz.

Ada İçinde Ve Adalar Arasında Ulaşım Nasıl Olur?

Seyşeller nasıl bir yer, diye merak ediliyor ise havayolu şirketi sayesinde Air Seychelles adalar arasında uçuşların pek çoğu gerçekleştiriliyor. Uçuşların kimisi tarifeli oluyor kimisi ise charter şeklindedir. Mahe ve Praslin arasında tarifeli uçuşlar oldukça mümkündür. Günde karşılıklı 25’de fazla uçuş oluyor. Ayrıca 20 kiloya kadar bagaj limitiniz vardır. 

Air Seychelles, Bird, Denis, Feragate ve Desroches adalarıma da uçuşlar gerçekleştirilir. Fakat bunlar tarifeli olarak geçmez Charter. Bu uçuşlar ise daha çok ağırlıklı olarak adada yer alan oteller tarafından ayarlanıp gerçekleştirilir. Ada olarakLa Digue ve Silhoutte adaları en başta yer alır. Diğer adalara ise ulaşım genellikle helikopter ile sağlanır. 

Seyşeller Ulaşım Bakımından Nasıl Bir Yer?

Özellikle La Digue ’de ulaşım bisiklet ile gerçekleştirilir. Praslinde’de ulaşım aynı şekilde sağlanır. İki adada da pek çok kiralık bisiklet bulunur. En çok deniz ulaşımı olarak tekne tercih edilir. Seyşeller nasıl bir yer; tekneler Seyşel adaları için çok önemli bir yere sahiptir. Bütün adada tekne ve iskele ile ulaşım mevcut olur. Otobüs ise en büyük ada olarak bilinen Mahe ve Praslin için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Daha küçük adalar için böyle bir beklentiye girmeniz mümkün olmaz. 

Tatil süresi boyunca kendi kaderinize göre hareket etmek istiyorsanız bunun için en mantıklı yol araç kiralamak olur. Elbette ki dünyanın dört bir yanında yer aldığı gibi Seyşel Adalarında ‘da Skyscanner tüm hizmeti ile yanınızda olur. Dolayısı ile en cazip fiyatlı araç kiralama seçeneklerini bulma konusunda zorluk çekmezsiniz. Türkiye ehliyeti yeterli olur. Fakat aracı sürecek olan kişinin 23 yaşından büyük olması gerekiyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.