Seyşeller Hangi Ülkeye Ait?

0
seyseller-hangi-ulkeye-ait
Seyşeller hangi ülkeye ait

Seyşeller Hangi Ülkeye Ait? Yağmur ormanlarının, tropikal iklimin ve Hint Okyanusu’nun eşsiz güzelliğinin birleştiği Seyşeller, 115 adası ile tatilcilerin gözdesi haline gelmiş durumda. Vizesiz olarak girişi olan Seyşeller hakkında en merak edilen soru ise Seyşeller hangi ülkeye ait, sorusu oluyor. Uzun yıllar önce Portekizliler tarafından keşfedilen ülke, kısa zaman sonra Fransızların işgali ile onların yönetimi altına girmiştir. Çok uzun sürmeyen bu esirliğin sonunda İngilizlerin eline geçen Seyşeller, kendi bağımsızlığını da geçtiğimiz dönemlerde ilan etmiştir.

Afrika’nın cennet köşesi olarak bilinen Seyşeller’e direkt uçuş çok yaygın olmasa da ülkeye ulaşım saldığı kadar zor değil. Bir aktarma ile ulaşılan ülkeye, kampanya dönemlerinde uçak bileti almak daha doğru bir seçim olacaktır.

Seyşeller’de Gezilecek Yerler

Ülke konum itibari ve manzarası ile o kadar güzel bir görünüme sahip ki ziyaretçilerini hayran içerisinde bırakıyor. Toprağa ayak basmanın çok tercih edilmediği Şeyseller‘de, yeşil ile iç içe olmak birçok insanın mutluluğu oluyor. Palmiye ağaçlarının gölgesinde uzanılarak seyrelen mavi ve yeşilin manzarası, gözleri kamaştırmak için yeterli. Seyşeller içerisinde gezilmesi gereken yerlerin başında Victoria geliyor.

Kendi başına bağımsız olan ülkenin başkentinde kusursuz güzellikler ziyaretçilerini bekliyor. Doğası ile gözleri kamaştıran Victoria, kültürel bakımdan da oldukça zengin. Keyifli seyahatin mimarı olan Victoria’da Tempio Hindu, Clock Tower, Seychelles National History Museum, Seychelles National Botanical Gardens,Mission Lodge Lookout, Cassedent, Trois frere Trail, French Cultural Center ve National Library and Art Gallery gezilecek en güzel yerler arasındadır.

Seyşeller’de Ne Tüketilir?

Şeyseller‘de karma yapılı bir mutfak tarzı yaşanır. Seyşeller hangi ülkeye ait, diye sorarken yemek kültürü sorusuna da yanıt aranır. Ekvator ülkeleri arasında yer alması sebebi ile Şeyseller de deniz ürünleri ve tropikal meyvelerden yapılan yemekler ünlüdür. Bunların yanı sıra Şeyseller de Fransız, Çin, Hint ve İngiliz mutfakları da yaşatılıyor. Seyşel mutfaklarında en çok tercih edilen baharat köridir. Ülke mutfağında önemli bir yere sahip olan baharat, dünyaca ünlü restoran zincirlerinin en çok kullandığı baharat olarak biliniyor.

Şeyseller’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seyşeller seyahatinde ülke içerisinde dikkat edilmesi gereken birçok hususu yer alıyor. Şeyseller de tüketilen şebeke suyu genel anlamda temiz olsa da bölgeler arası farklılıklar yaşanabiliyor. Bu sebep ile çantada su bulundurmakta fayda var. Şeyseller de deniz girilmek istendiğinde çizgi ile belirlenmiş sınırlar geçilmemeli, işaretlenen yerlerde köpek balığı olabileceği göz ardı edilmemelidir. 

Ülkenin iklim şartları nedeniyle zarar verici böcekler bulunmasa da mevsim değişikliğinden dolayı alerjiler yaşanabilir. Seyşeller her mevsim yağışlı olduklarından hazırlıklı gidilmelidir. Ülke en az yaz aylarında yağış miktarını düşürür. Seyşeller de saat farkı yaşandığından uyku düzenine uyum sağlamak ilk zamanlarda oldukça zordur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.