Seyşeller Dili, Seyşeller’de hangi dil konuşulur?

0

Seyşeller Dili, Seyşeller’de hangi dil konuşulur? Soğuk kış günlerinin geçmesi ile birlikte başlayan bahar ayları insanlar için tatil arayışına girmelerine sebep olur. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen tropikal adalar arasında bulunan Seyşeller, yeşilin ve mavinin buluştuğu cennet ülke olarak bilinir. Genellikle palmiye ağaçlarının var olduğu ülke, Hint Okyanusu’nun doğal güzellikleri arasında yer alıyor.

Seyşeller 115 adadan oluşan ve Afrika’nın doğu kısmında kalan yemyeşil bir ülke. Uzun yıllar boyunca İngilizlerin hâkimiyeti altında bulunan ülke, son zamanlarda Fransızların yönetimi olduğundan Seyşeller dili olarak hem İngilizce hem de Fransızca kullanılıyor. Ekonomileri daha çok turizm ve tarıma dayalı olarak varlığını devam ettiren ülke, bu iki dilin karışımı ile de Seyşeller dili oluştuğu biliniyor.

seyseller-dili-seysellerde-hangi-dil-konusur
Seyşeller dili

Seyşeller’e Ne Zaman Gidilmeli?

Ekvator kuşağı içerisinde bulunan ülke tüm mevsimler ılıman bir iklime sahip olma özelliği taşıyor. Kuşak bölgesinde yer alan diğer ülkeler gibi kuru ve yağışlı olmak üzere ülkede iki çeşit mevsim yaşanıyor. Seyşeller seyahatlerinde genellikle Haziran ve Ekim ayları kuru geçtiğinden, bu aylar içerisinde ziyaretler oldukça artıyor. Fakat Seyşeller hava durumuna bakıldığında her gün yağış olduğunu da görebilmek mümkün. 

Bu anlamda ara ara yağan yağışların beraberinde şiddetli yağmurlar ile de rastlanabilir. Ülke genelinde bulutlu bir hava hakim olsa da bunaltıcı bir etki yaratmaz. Seyşeller‘de küresel değişiklikten dolayı yıllık yağış miktarlarında ciddi artış görülür. Durumun böyle olması bölge halkını endişelendirmek için yeterlidir. Seyşeller dili kullanılarak anlatılan ülke, seyahat için en ideal seçimler olarak tercih edilebilir.

Seyşeller’de Hangi Adalara Gidilmeli?

Oldukça fazla sayıda adası olan ülke, adalarının çoğunda yaşam belirtisi vermez. Günübirlik gezilerde ise genellikle küçük adaların seçilmesi daha avantajlıdır. Seyşellerin başkenti olan Mahe, aynı zamanda ülkenin en büyük adası olma özelliğini de taşıyor. Victoria’nın da bulunduğu adada, uçak yolculuğunda adayı görmemek söz konusu olamaz.

Seyşeller’de görülmeye değer adaların arasında Praslin adası da gözlerden kaçmaz. Henüz çok gelişmemiş olan bu adada, oldukça güzel plajlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra lüks oteller de bulunur. Ülkenin en geniş ve en temiz plajı ise La Digue’dir. Küçük bir boyuta sahip ama kum bakımından en bereketli plaj olarak bilinir. Bu adada sıklıkla balayı yapan çiftler görülür. Seyşeller dili bilen kişiler için hareketli plajdır.

Seyşeller Ulaşım

Türkiyeden Seyşeller’e hava yolu ile kısa sürede ulaşım sağlanıyor. Uçak firmaları Seyşeller için ortalama haftada 3 kere uçuş seferleri düzenliyor. Bazı uçak firmaları Seyşeller’e doğrudan götürse de bazıları aktarmalı olarak ulaşımı sağlıyor. Aktarmalı uçuşlarda Seyşeller Dili bilmek büyük önem taşıyor. Seyşeller için birçok firmanın farklı uçuş seferleri bulunduğundan alternatiflerin mutlaka değerlendirme altına alınması gereklidir.

Seyşeller’de Adalar Arası Ulaşım

Seyşeller’de 100’den fazla ada bulunduğundan adalar arası ulaşım da uçak ve feribot kullanılıyor. Ülkeye uçak ile inişin ardından en pratik noktalar da seyahatlere başlanabiliyor. Adalar arası gezmelerde sıklıkla feribot tercih ediliyor. Feribot ile yapılan turlarda ülkeyi daha detaylı görebilmek mümkün. Feribot deniz üzerinde ilerlediğinde manzaranın fotoğraflanması oldukça kolay. Fotoğraf kadrajlarında eşsiz güzelliklere sahip olan ülke, unutulmaz anların da mimarı oluyor. Feribot ile yapılan geziler oldukça kısa sürdüğünden sıkıcı bir durum yaşanması söz konusu değil. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.