Seyşeller Balayı Turu

0

Dünya genelinde en pastoral ada çeşitleri içerisinde yer alan Seyşeller, çarpıcı plajları ve muhteşem görünümlü mavi denizi ile ziyaretçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Hint Okyanusu’nun ortasında yer alan ve 115 adadan oluşan ülke, bütçe olarak yüksek fiyatlara sahip olsa da Seyşeller balayı turu birçok çiftin vazgeçilmezi haline geldi. Keyifli dakikalar ve lüks tatil planları için en ideal seçim olarak Seyşeller tercih edilebilir. Bunun yanı sıra Seyşeller seyahatini düşük bütçeler ile tamamlamak mümkün. Tatil öncesi yapılan bir planlama ile güzel adalar ekonomik olarak ziyaret edilebilir. Hal böyle olunca da Seyşeller Balayı Turu konusunda çok fazla sorular gelmekte.

Seyşeller ülkesine ulaşım alternatifleri içerisine çok fazla seçenek yer almıyor. Öyle ki Seyşeller ulaşımı ancak hava yolu ile gerçekleşiyor. Uçak firmaları haftanın belirli günlerinde Seyşeller seyahatleri düzenlerken, özellikle yaz mevsiminde Seyşeller balayı turu organizasyonlarının artması ile birlikte seferler arttırılıyor.

seyseller-balayi-turu
Seyşeller Balayı Turu

Seyşeller’e Ne Zaman Gidilir?

Seyşeller’de yoğun ziyaretçi akımları Aralık ve Ocak aylarında yaşanmış olsa da yaz mevsiminde de Seyşeller balayı turu yapan çiftlere rastlamak mümkündür. Seyşel adaları yaz mevsiminde kuru bir iklime sahip olmasından dolayı konaklama, yeme, içme gibi fiyat listeleri yüksek rakamlara sahiptir. Kış aylarının genellikle yağışlı geçmesi sebebi ile fiyatlar oldukça düşüktür ve ziyaretçiler bu mevsimi daha çok tercih ederler.

Ülke genelinde iki farklı iklim yaşansa da genel anlamda sıcaklık derecesi 24 derecenin altına çok nadir düşer. Bu sebeple plaj havası için en güzel iklime sahip olan ülkedir. Seyşeller balayı turları için kış mevsiminde rezervasyon yapmak en mantıklısıdır.

Seyşeller’de Yeme ve İçme

Seyşeller adalarında lüks tatil köyleri oldukça boldur. Bunun yanı sıra ülkeye gelen ziyaretçi sayılarının artması sebebi ile günlük kiralık evler ve misafir evleri de kurulmuştur. Seyşeller’de ekonomik anlamda tatil yapmak için günlük kiralık evler tercih edilirken, topluca yapılan seyahatlerde lüks mutfaklı villaları kiralamak daha ekonomiktir. Konaklama süresi uzadıkça firmalar tarafından indirimli tarifeler sunulur. Bu sebep ile oteller arasında analiz yapmak önemlidir.

Seyşeller Yemek Kültürü

Seyşellerde yemek kültürü oldukça geniş olmasına rağmen yapılan yemekler genellikle deniz ürünleridir. Deniz ürünlerinin yanı sıra pilav vazgeçilmez yiyecekler arasındadır. Tatil köyleri restaurant bakımından oldukça zengin olsa da ekonomik anlamda pahalıdırlar. Bunların yerine cafe ve sokak lezzetleri tercih edilebilir. Ayrıca ülke de taze balık, meyve ve sebze satışı yapıldığından ziyaretçiler kendileri de hazırlayabilirler. Seyşeller yemek kültürü olarak İngiliz ve Fransızlardan etkilenseler de Hint Okyanusu ülkelerinde yapılan yemekler daha yaygındır. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.