La Digue Adası Seyşeller

0

La Digue Adası Seyşeller, La Digue Adası, Seyşeller içerisinde yer alan bir Seyşel adasıdır. Praslin adasının doğusuna kadar uzanan bu ada yaklaşık olarak 2100 nüfusa sahip bir tatil adasıdır. Yerli halk genelde adanın batı kıyısında yaşar.

La Digue Adasına nasıl gidilir?

La Digue adasına nasıl gidilir? Praslin Adası’ndan kalkan feribotla geçebilirsiniz. Feribot yolculuğu yaklaşık 15 sürecektir, eğer deniz tutması yaşamak istemiyorsanız feribotta çok kenarda oturmamanızı tavsiye ederiz. La Digue Adasına hoş geldiniz.

La Digue Adası Turu

La Digue adasında araç kullanımı yok, temel ulaşım şekli bisiklet ufak golf arabası tarzında elektrikli araçlar bulabilirsiniz. Adada genellikle herkes bisikletle hareket ediyor. La Digue Adasındaki oteller Seyşeller’in Mahe adasına oranla daha mütevazi oteller olsa da fiyatlar daha yüksek diyebiliriz, bunun nedeni ise burası daha izole ve daha organik yaşamla iç içe ada olduğu için konaklama fiyatları nispeten daha yüksek kalmış. Otelinize yerleştikten sonra bisikletle yaklaşık yarım saat sürecek bir tur yapabilirsiniz. Bu kısa sürede adanın kuzey sınırlarına kadar gidebilirsiniz, dönüş ile birlikte bu turu bir saat kadar kısa bir zamanda bitirebilirsiniz.

La Digue Adası Plajları

Adanın kuzey plajları çok ıssız kimse olmamasına rağmen yüzmek için çok uygun olmayabilir. Çok fazla dalga var manzarası muhteşem ve yollar çok güzel. Bisiklete binmek için çok ayrı bir havası var.

Anse Source D’argent Plajı

Anse-Source-Dargent-Plaji

Anse Source D’argent Plajı, La Digue adasındaki en ünlü plajlardan biri ve burası da yine dünyanın en güzel plajları arasında gösteriliyor.  Diğer plajlara göre burası daha kalabalık olabilir, turistlerin en çok ilgi gösterdikleri ada plajının başlarında geliyor. Plajın sahil kısmı çok dar olduğu için herkes dip dibe oturmak zorunda kalabiliyor, bunun dışında plaj gayet güzel ve manzarası muhteşem görünüyor. İnsanlar bu plaja yüzmekten daha çok plajda gezinmek, dev granit kayalıklarda önünde fotoğraf çektirmek ve Hint Okyanusu’nun o eşsiz mavi tonlarına kendilerini kaptırmak için geliyorlar.  

Petite Anse Plajı

petite-anse-plaji-la-digue-adasi

Bu plaja doğrudan bisiklet yolu yok. Kısa bir orman ve patika yolculuğu yaparak küçük bir tepeyi aşmanız gerekiyor. Petite Anse Plajına ulaşmak için 20 dakikalık bir yürüyüş yeterli oluyor. Bu plaj ıssız sayılabilecek az ziyaretçi barındırıyor, kumları pudra gibi pürüzsüz ve havası çok güzel. Orman esintileri ile okyanus ferahlığının buluşma noktası diyebiliriz. Yeşil ve maviyi aynı anda yaşamanın en güzel deneyimlerinden biri olarak gezi notlarınıza yazabilirsiniz.

Anse Cocos Plajı

anse-coco-plaji-la-digue-adasi-seyseller

Anse Cocos plajında yüzebilirsiniz çünkü dalga yok. Sahilin sol tarafı biraz daha dalgalı olarak göze çarpıyor. Genel olarak yüzmek için iyi görünen suyun derinliği pek yok, hatta adanın bu kısımlarında su sığ kalmış ama yine de yüzmek için size engel olmuyor. Hatta Hint Okyanusu’nun ortasında olduğunuzu düşündüğünüzde bu size daha güvenli gelebilir.

La Digue Adası‘nın başlıca gezilecek yerleri kadar sizin keşif rotanız da önemlidir. Yüzmek, bisiklete binmek ve seyirlik manzaralar için ideal olan bu adada daha keşfedilecek çok yer var, daha fazlası için bu tropikal ve egzotik adaya seyahat ederek, gerçek bir deneyim yaşamanız gerekir.

Yazımızda da bahsettiğimiz ada ve benzerindeki adalar ile alakalı olarak ekibimiz sürekli olarak araştırma halinde bulunmaktadır. Eğer sizler de bu tarz içerikleri beğeniyor ve de düzenli olarak takip ediyorsanız; Şeyseller web adresimiz üzerinden ya da İnstagram sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Devamlı olarak güncel içeriklerin yer aldığı internet sitemiz ve de sosyal medya hesaplarımız ile sizlere kaliteli, ilgi çekici, sizlere pek çok konuda bilgi verebilecek içerikler üretmekteyiz. Her geçen gün sizlerin de etkileşimiyle büyümeye devam eden bu platformun hesaplarını takip ederek sizler de bu içeriklerin hiç birini kaçırmayabilirsiniz.

Bu yazımızın da sonuna geldik. Bir sonraki içeriğimiz ile alakalı olarak anasayfamızı ziyaret ederek, farklı öneriler ve de içeriklerle bizleri takip etmeye devam edebilirsiniz. Siz değerli okurlarımızın ziyaretleri ile her geçen gün büyüyor, büyüdükçe çok daha şevkle işimizi yapmaya devam ediyoruz. Merak ettiğiniz konularda bizlere yorumlar ya da sosyal medya üzerinden ulaşarak, içerik tavsiyelerinde bulunarak bizlere katkı sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.