Hint Okyanusundaki Turistik Adalar

0

Hint Okyanusundaki Turistik Adalar Dünya’nın hemen her yerinde yer alan turistik adalar her yıl milyonlarca turisti kendilerine hayran bırakıyor.

Doğal güzellikleri, masmavi suları ve yöresel lezzetlerin olduğu bu adalar gezginlerin uğrak noktası durumundadırlar. Bu adalardan Hint Okyanusu üzerinde bulunanlar son yıllarda daha da fazla rağbet görerek turistlerin keşfetmek istedikleri yerler arasında önemli bir yer edindiler.

Gerek adaların suyunun berraklığı, gerek turistlerin ilgisini üzerine çeken güzel manzarası, gerekse yerli halkın turistlere olan ilgisi ve sıcakkanlılığı nedeniyle her geçen yıl ilgi daha da artıyor. Artan bu ilgi karşılığında hint okyanusundaki turistik adalar hakkında merak git gide artıyor.

Bu yazımızda Seyşeller web sayfası olarak Hint Okyanusundaki Turistik Adalar ve ilginizi çekebilecek bazı noktalara değinerek bilgilendirme sağlayacağız.

Mauritius Adası

Hint-Okyanusundaki-Turistik-Adalar-Mauritius-Adası
Mauritius Adası

Ülkemizden aktarmasız olarak gidilebilen Mauritius Adası, bembeyaz kumsalları , tropikal iklimi ve masmavi sularıyla gelen herkesi kendisine hayran bırakıyor. Huzurun, sessizliğin ve doğal güzelliklerin iç içe olduğu adada yüzlerce otel deniz üzerindeki bungalovlar ile tatil fırsatı sunuyor.

Bu tatil otellerinde odaya ilk adım attığınızdan itibaren denizin eşsiz güzelliği zeminden görülebilir. Hint Okyanusu’nda yaşayan farklı deniz canlıları rüya gibi atmosfere eşlik ediyor.

Adanın merkezinde yer alan Chamarel kızıl toprakları birbirinden farklı renkleriyle ziyaretçilere görsel ve hayran bırakan bir şölen sunuyor.

Koh Phi Phi Adası

Koh-Phi-Phi-Adası
Koh Phi Phi Adası

Hint Okyanusu üzerinde yer alan takım adaların en büyüğüdür. Doğal güzellikleri, eşsiz masmavi ile suları ile oldukça ünlüdür. Gelen turistler, doğal yanlarının yanı sıra köpekbalığı dalışı, sandalda kürek çekme ve daha pek çok etkinlikle benzersiz anlar yaşıyor.

Adanın hem gündüz hem de gece hayatı durmadan devam ediyor. Adanın merkezinde her an yeni bir şey keşfetmek mümkündür. Eğer maceraperest biriyseniz ve de yeni şeyler keşfetmeyi seviyorsanız, bu ada tam size göre ! Gelin bu içeriğimizde sizlerle bu konu üzerinde biraz inceleme yapalım;

Bu adanın en ilgi çeken özelliği ise maymunlardır. Yemek yerken, yüzerken ya da güneşlenirken her an bir maymun yanınıza gelebilir. Bu sebeple bu sevimli canlıların her an çevrenizde dolaşması karşısında paniğe kapılmadan, sakin bir şekilde anın keyfini çıkarabilirsiniz.

Adanın tamamını tepeden görebilme fırsatını sunan Viewpoint ise gezginlerin ve fotoğrafçıların uğrak noktalarındandır. Sizler de hint okuyanusundaki turistik adalar konusunda güzel manzara fotoğrafları çekmek istiyorsanız, gözlem noktasına giderek son derece güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Hint Okyanusundaki Turistik Adalar Gözdesi: Praslin Adası

Hint-Okyanusundaki-Turistik-Ada-Praslin-Adası
Praslin Adası

Hint Okyanusunun en gözde adalarından biri de Praslin adasıdır. Okyanustaki diğer adalar kadar büyük olmayan bu ada da turistlerin ilgisini çeken adalardandır.

Adanın etrafında yer alan Anse Lazio, Anse Takamaka ve Cote D’or plajları en ünlü olanlarıdır. Bu plajlarda güneşlenebilir, dalış yapabilir ve pek çok farklı hayvan türlerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca pek çok tropik meyve ve sebzeler ile deniz ürünlerinden oluşan geniş mutfağı da keşfedilmeyi bekliyor.

Hint Okyanusundaki Turistik Adalar; Dünya’nın en ünlü otellerinin de bulunduğu bu ada beyaz kumları, mavi suları ve keşfedilmeyi bekleyen yerleriyle her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor.

Bizi instagram‘da takip edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.