DOLAR 9,75781.58%
EURO 11,37931.63%
ALTIN 564,481,99
BITCOIN 6165845,42%
İstanbul
13°

PARÇALI BULUTLU

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DUS ve STS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihi

DUS ve STS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihi

ABONE OL
3 Ekim 2021 14:24
DUS ve STS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2021 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ile Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS Diş Hekimliği) bugün gerçekleştirildi.

Sınavların tamamlanmasının ardından katılım sağlayan adaylar, 2021-DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihi için araştırmalarına başladı.

ÖSYM, yayınladığı takvimde 2021-DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihine yer vermişti. Peki DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte 2021 DUS ve STS Diş Hekimliği sınav sonuç tarihi…

2021 DUS VE STS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ile Diş Hekimliği Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği Seviye Tespit Sınavı’na (STS) ilişkin sonuçlar 27 Ekim 2021 tarihinde açıklanacak.

Adaylar sınav ve yerleştirme sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav ve yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

DUS VE STS DİŞ HEKİMLİĞİ SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

DUS ve STS Diş Hekimliği soruları ve cevapları henüz yayınlanmadı. ÖSYM soru cevap anahtarını yayınladığı zaman detayları haberimize eklenecektir.

DUS DEĞERLENDİRME NASIL?

DUS’a ilişkin tüm hesaplama, değerlendirme ve seçme işlemleri bilgisayar ortamında yapılacaktır. Adayların sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevapları ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. Ham puanlar, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülerek adayın yerleştirmede kullanılacak DUS puanı belirlenecektir.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Kaynak: https://www.ensonhaber.com/egitim-haberleri/dus-ve-sts-sinav-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-2021-dus-ve-sts-dis-hekimligi-sinav-sonuc-tarihi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.