Apart Otel Nedir, Apart Nedir? Apart Otel Özellikleri Nelerdir?

0
apart-otel-nedir-ozellikleri-nelerdir
Apart otel nedir

Apart Otel Nedir? apartman şeklinde konaklama yapılan mutfak, banyo, balkon gibi alanları ortak kullanılan kompleks tesislerdir. Apart Otel Özellikleri Nedir?

Apart Otel Genellikle kat kat ayrılmışmış ve mutfak, banyo, balkon gibi alanları ortak kullanılan küçük konaklama işletmeleridir. Apart Otel Herkesin tatil anlayış özelliği farklıdır. Kimisi kendi yazlığında konaklar, kimisi 5 yıldızlı otellerde, kimi ise ekonomik bir pansiyon tercih eder. Bu konaklama seçeneklerinden biri de, apart otellerdir. Apart otel nedir yazımız ile bu konuyu aydınlatacağız.

Apart Otel Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Apart Otellerin konaklama tipleri villa ya da apartman olarak farklılık göstermektedir. Bu kalınacak yerler içerisinde bir ya da birden fazla oda, salon ve mutfak yer alır. Geniş yapıya sahip oldukları için genellikle büyük aileler tarafından tercih edilir.

Bu tercihin nedenleri arasında ilk sırada maddi durum gelmektedir. Apart otellerde kişi sayısı arttıkça maliyet düşüşü yaşanır. Bir daire veya villa tutarak aileniz ile beraber kalmanız mümkündür. Bu konaklama tipinde kişi başı fiyat değil, kalınacak yerin fiyatı verilir. Büyük ailelerin apart oteller tercih etmelerinin bir diğer nedeni ise ev rahatlığı vermesidir. Birkaç oda bulunan bu konaklama tipinde, aile rahat bir şekilde sığabilir. Yemek konusunda ise, genelde sabah kahvaltısı veya akşam yemeği seçeneği bulunmuyor.

Dairelerde bulunan mutfak ile kendi yemeğinizi kendiniz pişirmeniz gerekiyor. Otellerde olduğu gibi yemek saatlerinde hazır bulunmak zorunda kalmadan, istediğiniz maliyetler ile yemeğinizi yapabilirsiniz. Otellere göre daha özgür olduğunuz bu konaklama tipinde, genelde çevredeki marketlerden alışveriş yapılarak mutfakta istenilen yemekler pişirilebilmektedir. Apart otel nedir konusunda merak edilen bir diğer husus ise, apart otel tercih ederken dikkat edilecek konular.

Apart Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Neredeyse her tatil beldesinde bu konaklama seçeneği bulunmaktadır. Seçim yapmadan önce telefon ile bilgi alabilir veya daha önce giden tanıdıklarınız var ise onlara danışabilirsiniz. En önemli şey ise gideceğiniz yerin temiz olmasıdır. Konumu nerede? Denize uzak mı? İnternet var mı? Gibi sorular akıllarda oluşuyor. Bu soruların cevaplarını gitmek istediğiniz yeri arayarak öğrenebilirsiniz.

Apart Otel Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Apart Otel Avantajları

  • Gecelik ücretini ödeyerek, aileniz ile konaklayabilirsiniz. Otellerde olduğu gibi kişi başı ücret ödemenize gerek kalmaz. Özellikle kalabalık ailelerin bu konaklama türünü tercih etmeleri daha iyi ve ekonomik olacaktır.
  • İçerisinde yer alan mutfak ile istediğiniz yemeği pişirerek, istediğiniz saatte yiyebilirsiniz. Dilerseniz de dışarıda restoranlarda farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Bazı apart otellerin ise bünyelerinde restoranları bulunmaktadır.
  • Bu konaklama tipinde yapı ev gibi olduğundan, kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.
  • Oteller genellikle kalabalık olur ve dinlenmeniz pek mümkün olmaz. Apart oteller ise otellere göre daha sakindir ve dinlenme imkanınız oluşur.

Youtube Hesabımızı Takip Edin

Apart Otel Dezavantajları

  • Tatilde bile yemek yapmak zorunda olmak bazı kişilerin hoşuna gitmeyebilir. Birçok kişi tatilde daha çok dinlenmeyi ve ev işlerinden uzak olmayı düşünüyor. Ancak bu apart otellerde mümkün hale gelmiyor. Bu tip konaklamada mutfakta yemek pişiriliyor ve bulaşıkları siz yıkarsınız.
  • Otellerde genelde çeşitli etkinlikler ve aktiviteler düzenlenir. Ancak bu apart oteller için geçerli değildir. Apart oteller, ev gibi oldukları için bu tarz imkanları yoktur. Bazı istisnai durumlar bulunabilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.